3 dobre wiadomości!

Posted by

Pierwsza jest taka, że wygraliśmy sparing z SKK Siedlce 73:63!

W meczu sparingowym szanse dostali wszyscy, którzy brali udział w pierwszych treningach zespołu. Najlepszym strzelcem okazał się Janek Grzeliński – zdobywca 18 punktów. Jak obiecał niedawno w wywiadzie, był również najszybszym i najbardziej walecznym zawodnikiem drużyny. Lublinianie od początku do końca kontrolowali przebieg gry ale widać było, że to początek przygotowań. Krajowy skład spisał się nieźle, jest zatem nadzieja, że gdy zawodnicy zagraniczni zgrają się z resztą drużyny może nas czekać całkiem sporo pozytywnych emocji podczas nadchodzącego sezonu.

A propos sezonu to jest druga dobra wiadomość – to właśnie my, lubelscy kibice, będziemy czekać najkrócej na występy koszykarzy w TBL. Już 8 października (czwartek) o godzinie 19 Start podejmie u siebie beniaminka ligi BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski! A już tydzień później w czwartek gramy kolejny mecz u siebie z Polpharmą Starogard Gdański. Jest zatem realna szansa na rozpoczęcie sezonu od dwóch zwycięstw! Przypominam, że w tym sezonie w lidze występuje 17 drużyn, więc podczas każdej kolejki jedna z drużyn  będzie pauzować. Naszą drużynę czeka to jednak dopiero w przyszłym roku bo dopiero w przedostatniej kolejce pierwszej rundy.

Trzecią dobrą wiadomością jest podpisanie kontraktu z 24-letnim amerykańskim rozgrywającym Andre Stringerem.

Andre w zeszłym roku występował w barwach Maine Red Claws, drużyny występującej na zapleczu NBA w lidze D-League. Niski (178cm) rozgrywający wystąpił w 43 meczach zdobywając średnio 7,8 pkt, 2,6ast i 0,8stl. Przede wszystkim jednak, jak mówią o nim trenerzy, jego główną zaletą jest nieustępliwość w obronie. Jego wyczyny można obejrzeć poniżej:

Stringer w barwach Red Claws popełnił niecodzienny wyczyn. W meczu z Erie BayHawks wsadził dwa buzzer-beatery z połowy boiska!