Kadra B

Posted by

Kadra B reprezentacji Polski pojechała w egzotyczną podróż do Chin, by tam rozegrać trzy mini-turnieje z drużynami Chin, Rumunii i Gruzji. Właśnie zakończył się pierwszy mini-turniej w Changshu, gdzie Polacy przegrali z gospodarzami i wygrali z Gruzją i Rumunią. W każdym z tych trzech spotkań na parkiecie pojawił się Jarek Trojan.

kadra

W pierwszym meczu Polska rozgromiła Gruzję 87:51. Jarek zagrał 7 minut i rzucił w tym czasie 4 punkty przy 50% skuteczności. Dalszych statystyk może nie będę przytaczał, ponieważ z nich wynika, że przez te 7 minut złapał 5 fauli i zebrał 7 piłek. Biorąc pod uwagę, że protokół meczowy pisany był ewidentnie przez Chińczyków i skład naszej reprezentacji jest.. jaki jest to chyba nie można brać go poważnie, zresztą zobaczcie sami (Jarek gra z numerem 13):

Gruzja-PolskaR

Drugi mecz Polacy przegrali z gospodarzami 83:93. Tutaj Trojan dostał więcej minut bo aż 15 i skrzętnie je wykorzystał zdobywając 11 punktów. Na 7 prób za 2 trafił 5 razy i jeden punkt dołożył z rzutu wolnego. Oprócz tego zebrał 4 piłki z czego 3 na tablicy przeciwnika.

W trzecim meczu wygranym przez naszą drużynę 65:63 przeciwko reprezentacji Rumunii, Jarek spędził na boisku 11 minut, rzucił raz za to celnie a oprócz tego miał 3 zbiórki i 2 straty.

Cieszy fakt, że nasz środkowy ogrywa się na międzynarodowym poziomie, na pewno to zaprocentuje w nadchodzącym sezonie. Kolejne szanse do wykazana się Trojan będzie miał w niedługim czasie bo już pojutrze kolejne spotkanie. Oto terminarz rozgrywek: