Mecz o spokojną przyszłość

Posted by

Dzisiaj 19 kwietnia o godzinie 18 Start gości w Szczecinie u miejscowych Wilków. Spotkanie będzie niezwykle istotne dla obu drużyn, gdyż na obecną chwilę obie drużyny mogą w końcowej klasyfikacji zająć któreś z dwóch ostatnich miejsc w tabeli. Jest to o tyle istotne, gdyż dwa sezony zakończone na dwóch ostatnich miejscach kończą przygodę takiej drużyny w TBL. W tym momencie w tej najtrudniejszej sytuacji znajduje się Jezioro z Tarnobrzegu z 22 przegranymi i Polpharma Starogard Gdański z 21 porażkami, która dzisiaj gra mecz wyjazdowy w Zielonej Górze. Start i Wilki mają po 20 porażek, więc przegrani w dzisiejszym meczu będą musieli się mocno postarać o zwycięstwo w ostatniej kolejce lub w przypadku przegranej śledzić wyniki pozostałych zainteresowanych drużyn. Tak czy inaczej końcówka sezonu w dole tabeli zapowiada się emocjonująca.

W poprzedniej rundzie, w Lublinie, Wilki dość pewnie wygrały z naszą drużyną 76:87. Po objęciu prowadzenia na początku drugiej kwarty nie oddali go aż do końca. Wtedy aż pięciu zawodników gości zanotowało zdobycz dwucyfrową, prym wiódł Marcin Flieger, który rzucił nam 23 punkty, po 16 zdobyli Trevor Releford i Paweł Kikowski, 14 Kilian Larsson i 10 dorzucił Witalij Kowalenko. W naszej drużynie najlepszym strzelcem był Alan Czujkowski z wynikiem 15 punktów. B.A. i Piotrek Śmigielski dodali po 14, Jarek Trojan 9. Jak widać nie był to najlepszy mecz naszych obecnych liderów, wtedy B. Diduszko rzucił tylko 7 oczek, Lewy zdobył ich 2. Nie można więc powiedzieć, że będzie to podobny mecz. Po pierwsze nasz styl gry nieco się zmienił, po drugie w drużynie ze Szczecina w składzie będą nieobecni wtedy a nieźle sobie ostatnio radzący Rodney Green i Uroš Nikolić, nie zagra za to kontuzjowany Releford, i po trzecie, jak już wspominałem, będzie to mecz o coś, mecz o przetrwanie, mecz o spokojną przyszłość.

Drużyna Wilków Morskich jest bardzo zbilansowana jeśli chodzi o strzeleckie umiejętności, świadczy o tym chociażby fakt, że najlepszy strzelec drużyny Paweł Kikowski zajmuje dopiero 21 miejsce w lidze, co prawda najlepszą średnią zdobycz punktową ma Trevor Releford (18,19 pkt/mecz) ale rozegranych ma tylko 16 spotkań. Natomiast jeśli chodzi o grę obronną to Wilki mogą się pochwalić dwoma zawodnikami w pierwszej dziesiątce TBL w statystyce bloków. Nikolić plasuje się na 8 miejscu (0,89 bloku/mecz) a Kowalenko na 10 (0,86 bloku/mecz). Szóste miejsce w lidze zajmuje Releford jeśli chodzi o średnią przechwytów na mecz z wynikiem, która wynosi 1,88, jego jednakże już nie obejrzymy.

Podsumowując, w obronie nie możemy odpuszczać żadnemu z zawodników znajdujących się na boisku, a w ataku musimy grać ostrożnie i apeluję jeszcze raz i do zawodników i do trenera – weźcie sobie do serca nasze ostatnie statystyki rzutów za 3 punkty (6/26 i 2/25) i uspokójcie grę a będzie dobrze.

Przypominamy, że za jedyne 4,90 PLN można obejrzeć naszych zawodników na emocje.tv