MKS vs MKS

Posted by

 

Już w sobotę 28 marca następny mecz naszych chłopaków. MKS vs MKS, beniaminek vs beniaminek, 12 vs 14 drużyna w tabeli. To może oznaczać tylko jedno – na kibiców zebranych w hali HWS Centrum w Dąbrowie Górniczej czeka wyrównane i zacięte widowisko!

Tak też było w poprzedniej rundzie kiedy podejmowaliśmy naszych najbliższych przeciwników. Mecz był wyrównany aż do samego końca ale nasza drużyna wyszła z niego zwycięsko 80:74. Wtedy szalał Bryon Allen, zdobywca 32 punktów, dzielnie wspierał go też Bartek Diduszko, który rzucił 16 oczek a 12 dorzucił Piotrek Śmigielski. Wśród przeciwników najwięcej krwi napsuł nam Myles McKay, który skończył spotkanie z 17-punktowym dorobkiem, David Weaver rzucił 12 a Dalton Pepper dołożył 11 punktów.

źr: http://mksstartlublin.pl

Ostatnie mecze drużyny z Dąbrowy Górniczej to dość nieoczekiwane wyjazdowe zwycięstwo z innym beniaminkiem, nomen omen spisującym się rewelacyjnie, Polfarmexem Kutno 95:96, następnie dwie dość wyraźne porażki – u siebie z Piernikami 80:92 i na wyjeździe z Rosą Radom 96:78. Na kolejne spotkanie do Dąbrowy przyjechał zespół ze Starogardu Gdańskiego i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, jednak cokolwiek kontrowersyjnym. W dosłownie ostatniej sekundzie meczu, sędziowie odgwizdali faul na jednym z zawodników MKSu i dzięki wykorzystanym rzutom osobistym Polpharma została odprawiona z kwitkiem. Tydzień temu MKS spotkał się  z mistrzem Polski, PGE u siebie wygrał 91:80.

Najgroźniejszym zawodnikiem naszych oponentów jest bez wątpienia Myles McKay, średnia 19,13 pkt/mecz plasuje go na 6 miejsce w lidze. Jednak w jednej ze statystyk jest jeszcze wyżej, otóż zajmuje 3 miejsce w lidze pod względem strat (3,5 straty/mecz) co oznacza, że dobrze pokryty może nam dostarczyć nieco punktów. Drugim strzelcem zespołu jest Ken Brown ze średnią 14,8 pkt/mecz. Oprócz tych dwóch amerykanów groźni będą też dwaj inni przedstawicieli tej nacji – Dalton Pepper (12,3 pkt/mecz) i David Weaver (10,1 pkt/mecz). W obronie trzeba uważać na środkowego Adama Metelskiego, który zajmuje 7 miejsce w lidze pod względem bloków 1,2 blok/mecz.

Myślę, że jesteśmy w stanie pokonać MKS Dąbrowę Górniczą. Abstrahując od wyników jakie osiągamy ostatnio to widać różnicę w grze Startu, grunt to grać bez spięcia ale zdecydowanie w obronie i skutecznie, zgodnie z taktycznymi zaleceniami w ataku. Bez zbędnych, nieprzygotowanych wypałów zza łuku. W ostatnim meczu cała drużyna miała tylko 10 asyst, z MKSem trzeba zagrać bardziej drużynowo. Nie będzie to łatwy mecz ale rywale są jak najbardziej w naszym zasięgu. Powodzenia drużyno, JESTEŚMY Z WAMI!