Raport z Nantong

Posted by

Ostatni turniej rozszerzonej kadry dobiegł ku końcowi. Polacy wygrali dwa z trzech meczy. Tym razem lepsza od naszej drużyny okazała się Rumunia.

W pierwszym spotkaniu po raz kolejny rozbiliśmy Gruzję 81:58. Jarek Trojan uzbierał 12 punktów co było trzecim wynikiem w naszym zespole. O jedno oczko lepszy był Michał Nowakowski a o dwa Matusz Kostrzewski. Protokół z tego meczu nie jest dostępny, więc nie podamy pozostałych osiągnięć Jarka ale widać, że po raz kolejny było to dla niego udane starcie.

90341

Po raz drugi z rzędu ulec musieli nam również gospodarze turnieju. Reprezentację Chin ograliśmy 87:77. Trojan zagrał niecałe 14 minut. W tym czasie zdobył 4 punkty choć mógł więcej, niestety skuteczność zawiodła – z 6 rzutów trafił tylko 2 i zebrał tylko 3 piłki. Najlepszym strzelcem był tym razem Filip Matczak – 15 punktów, 14 rzucił Parzeński a 13 Żołnierewicz.

Poprzednie dwa zacięte spotkania z drużyną rumuńską pokazały, że oba zespoły stoją na podobnym poziomie. Tym razem jednak musieliśmy uznać wyższość Rumunii 61:68. Jarek nie poprawił wyniku punktowego z meczu z Chinami, za to poprawił skuteczność, tym razem miał 2 trafione na 4 próby. Do tego nieco poprawił grę na tablicy i zapisał na swoim koncie 5 zbiórek a wszystko to w niecałe 15 minut. Na najwyższym podium listy strzelców stanął po raz kolejny Zyskowski – 12 punktów, po 10 dołożyli Parzeński i Nowakowski.

Zakończył się turniej w Chinach ale chłopaki będą mieli jeszcze dwa dni na zwiedzanie Shangaju, po czym wrócą do kraju. Zatem 9 meczów i 7 wygranych, obyło się bez kontuzji a doświadczenie reprezentacyjne i międzynarodowe zdobyte – to jest coś czego nic im nie zabierze a tylko może zaprocentować. Wracaj zatem Jarku do Lublina i prowadź nas do zwycięstw! 🙂