Start na parkiecie ale jeszcze nie w komplecie

Posted by

Parafrazując słowa klasyka: „Well well.. tu TBL!” 😀 Po miesiącach przerwy nadeszła ta wiekopomna chwila – Start zaczął treningi do sezonu 2015/2016 w najwyższej klasie rozgrywkowej! Na pierwszym treningu oczywiście nie mogło zabraknąć delegacji Lubelskiej Ferajny.

Dzisiejszy trening odbył się w składzie krajowym uzupełnionym dwoma młodymi Bartłomiejami Pelczarem i Mudą. Na parkiecie spotkali się zarówno nowi zawodnicy: Małecki, Salamonik, Ciechociński, Myśliwiec, Grzeliński jak i starzy znajomi z zeszłego sezonu: Kowal, Alan, Kuba Szczepaniak i Wojtek Hałas. Nieobecny był Jarek Trojan i amerykanie, którzy mają dotrzeć do Lublina dopiero we wrześniu.

W pierwszej części treningu Jakub Drozd (trener przygotowania fizycznego) nie dał taryfy ulgowej chłopakom i przegonił ich ostro po boisku w tą i z powrotem. Co tu dużo mówić, od samego patrzenia na drużynę mieliśmy zakwasy, kilku kibiców nawet musiało usiąść na krzesełkach – tak się zmęczyli..

Przebieżka

W międzyczasie na hali pojawił się coach Turkiewicz, który przyleciał prosto z Hiszpanii aby obejrzeć drużynę. Z powodu uczestnictwa Pawła Turkiewicza w zgrupowaniu kadry, w pierwszej fazie przygotowań drużyna będzie ćwiczyła pod okiem drugiego trenera Michała Sikory. Ten zaś, nie oglądając się na „szefa” po krótkim odpoczynku chłopaków i uzupełnieniu płynów wręczył im piłki, podzielił na dwie zadaniowe drużyny i przeprowadził trening rzutowy.

Rzut

Tak więc, Drodzy Kibice, zaczęło się.. Muszę przyznać że niezmiernie miło było znaleźć się znów w Globusie, poczuć ten charakterystyczny zapach hali sportowej, usłyszeć skrzypienie butów, odgłos kozłowanej piłki i obejrzeć swoją ukochaną drużynę znów na parkiecie. Brakowało tylko jednego – adrenaliny pulsującej w żyłach. Namiastkę tego będziemy mogli poczuć już 31 sierpnia gdy Start zmierzy się w meczu sparingowym z SKK Sieldce. Na prawdziwe emocje będziemy musieli poczekać aż do października gdy ruszą rozgrywki ligowe.

Lubelska Ferajna będzie tam na pewno!