Start w Starogardzie czyli bitwa o 4 punkty

Posted by

W wigilię Dnia Kobiet pojedynek o przysłowiowe „4 punkty” stoczą aktualnie dwie najsłabsze drużyny TBL czyli Polpharma Starogard Gdański i.. niestety nasz Start.

O tym, że będzie to niezmiernie ważny pojedynek jeśli chodzi o pozycję w tabeli na koniec sezonu nie trzeba nikogo przekonywać. Będzie to również chwila prawdy dla naszego sztabu szkoleniowego. Owszem gramy na wyjeździe ale jeśli mamy wygrywać to z kim jak nie z drużyną niżej notowaną? Polpharma zajmuje ostatnie miejsce w tabeli mimo, że pod względem średniej zdobyczy punktowej plasuje się na 5 miejscu w lidze. Co to znaczy? Ano ni mniej ni więcej tylko świadczy to o nieszczelnościach obronnych.. Jest to zatem doskonała okazja na przećwiczenie opcji w ataku. W ostatnim meczu z Rosą przecieraliśmy oczy ze zdumienia przez połowę pierwszej kwarty, oglądając zupełnie inny Start niż dotychczas. Akcje podkoszowe – tego nam zdecydowanie brakuje w ataku, żeby liczyć się w grze z najlepszymi. Jutro jest okazja aby taką właśnie grę zaprezentować. Dwóch najlepiej blokujących zawodników Polpharmy ma w sumie 17 bloków na koncie, czyli tyle ile Jarek Trojan solo. Może zabrzmi to niesmacznie ale cóż.. penetracja i wykorzystywanie wysokich graczy może dać nam zwycięstwo w jutrzejszym meczu 🙂

Fot. Przemysław Gąbka, źródło: http;//mksstartlublin.pl

W poprzedniej rundzie Polpharma omal nie rzuciła nam setki, przegraliśmy 81:97. Jednak w jej składzie nie ma już najlepszego wtedy strzelca Evana Ravenela (21 pkt) ani Rodneya Blackmoona, który rzucił nam wtedy 13. Trzon drużyny nadal stanowią amerykanie, których zatrzymanie będzie kluczową sprawą dla naszej defensywy. Anthony Miles ze średnią 18,8 punktu na mecz plasuje się na 5 miejscu w lidze zaraz za naszym Bryonem. Natomiast Jessie Sapp w poprzednim spotkaniu rzucił nam 16 punktów i jest na 7 miejscu w lidze pod względem średniej liczby asyst na mecz (5,3).

Fot. Przemysław Gąbka, źródło: http;//mksstartlublin.pl

Potwierdzeniem słów o wykorzystywaniu „wysokich” niech będzie fakt, że oprócz Bryona, który poprzednim meczu rzucił drużynie ze Starogardu 30 punktów, solidnym wynikiem popisał się Tomek Wojdyła zdobywając ich 17. Zatem w jutrzejszym meczu liczmy na dobrą postawę Roberta, Jarka, Tomka i Isaaca a wszystko ułoży się po naszej myśli.

Fot. Przemysław Gąbka, źródło: http;//mksstartlublin.pl

Tym, którzy chcą obejrzeć chłopaków w akcji przypominamy, że można to można zrobić (niestety za opłatą) tutaj: http://emocje.tv/kanal-1

I niech się jutro okaże że.. CZARNO CZERWONE TO BARWY NIEZWYCIĘŻONE!!