W Globusie po raz pierwszy

Posted by

Jeszcze dwa dni zostały do pierwszego w tym sezonie meczu w Lublinie. Do naszego miasta przyjadą Czarne Pantery ze Słupska. Drużyna, która w zeszłym sezonie sprawiła nam dwa solidne lania. Najpierw w Lublinie wygrali z nami 72:91 a w meczu na swoim terenie nie dali nam najmniejszych szans 94:60.

Jednakowoż Czarni nie są tą samą drużyną co w zeszłym sezonie. Obecnie legitymują się bilansem 1-2 po domowej, inauguracyjnej porażce z Polfarmexem, wyrwali zwycięstwo AZSowi w derbach, po to by w ostatniej kolejce ulec Asseco we własnej hali. To sprawiło, że już po trzech spotkaniach kibice stracili zaufanie do łotewskiego trenera Robertsa Stelmachersa, dając wyraz temu machając białymi chusteczkami na pożegnanie podczas ostatniego meczu. Tego typu akcje na pewno nie służą dobrze drużynie. Choć z drugiej strony słupszczanie mogą przyjechać podwójnie zmotywowani do Lublina aby odbić sobie tą, bądź co bądź, niespodziewaną porażkę.

fot. Przemysław Gąbka źr. facebook Start Lublin
fot. Przemysław Gąbka źr. facebook Start Lublin

Na boisku oddziałem Panter nadal dowodzi „generał” Jerel Blassingame – na ten moment najlepszy strzelec ligi (21pkt/mecz), kolejny jest amerykański gracz na pozycji 2/3 – Marcus Ginyard (13pkt/mecz), później kolejny gracz obwodowy Matnas Cesnauskis (10pkt/mecz) i silny skrzydłowy Grzegorz Surmacz (10pkt/mecz). Widać więc, że największe niebezpieczeństwo grozi nam ze strony niskich graczy ale podstawowym warunkiem będzie zatrzymanie JBlessa. Janek i Doug będą musieli się dwoić i troić aby to się udało. Dotychczas wyglądało to w ten sposób, że Energa przegrywała mecze gdy rzucali mniej niż 80 punktów a Jerel mniej niż 20.

Drużyna, która w piątek zawita do Lublina jest jak najbardziej do pokonania, udowodniła to chociażby drużyna z Gdyni, która przecież w tym sezonie nie będzie hegemonem ligi. Wszystko leży w rękach, nogach i chyba przede wszystkim głowach chłopaków. Kto bardziej zmotywuje się na ten mecz? Goście, od których ich kibice wymagają znacznie więcej czy gospodarze, którzy będą chcieli pokazać się przed swoimi fanami. Start potrzebuje wygranej aby wzmocnić swoje morale, właśnie to zwycięstwo może odblokować naszych chłopaków i pozwolić na większy luz przed kolejnymi starciami. Pomóżmy im zatem wspólnie. Niech Globus godnie przywita sezon!