Zhangjiagang

Posted by

Choć niełatwo nam to wymówić to właśnie tam Polska kadra B wygrała wszystkie trzy mecze na kolejnym mini-turnieju. Przypomnijmy, że nasza reprezentacja mierzy się z drużynami Chin, Rumunii i Gruzji.

90231

Na pierwszy ogień znowu łatwa wygrana z Gruzją 72:62. Jarek zagrał 9 minut i zdobył 2 punkty oraz 5 zbiórek. Najlepszym strzelcem kadry w tym meczu był Andrzej Mazurczak zdobywca 13 punktów, zaraz po nim Jakub Parzeński z 12 punktami.

Następnie wzięliśmy rewanż na gospodarzach pokonując ich 74:60. Brylował Jarosław Zyskowski, który narzucał Chińczykom 22 punkty, drugim strzelcem drużyny był Trojan… z 9 punktami. Mogło być więcej ale z 5 wykonywanych rzutów wolnych trafił tylko jednego. Jarek grał prawie 15 minut i do dorobku punktowego dołożył 4 zbiórki i 1 blok.

Na pożegnanie ze Zhangjiagang Polacy znów stoczyli zawzięty ale zwycięski bój z reprezentacją Rumunii. Wygraliśmy 59:56 a nasz zawodnik dostał tym razem 14 minut, podczas których zdobył 5 punktów i zebrał 6 razy piłkę z tablicy. O ile rzutów za dwa punkty próbował dwa razy z powodzeniem o tyle przy dwóch próbach z dystansu nie wpadło nic.

Kolejny przystanek podczas tego azjatyckiego zgrupowania to Nantong. Od dzisiaj codziennie przez trzy dni kadra B mierzyć się będzie z tymi samymi przeciwnikami. Życzymy powodzenia i powrotu do kraju bez kontuzji!